ABD’de siyahi...

Seslichat 7 Temmuz 2016, Perşembe 0 0

ABD polisi bir siyahi genci daha gözaltına alırken vurarak öldürdü. Son dönemde artan cinayetlere bir yenisi daha eklendi.

ABD polisinin siyahileri öldürme vakaları artık sistematik bir hâl aldı. Son olarak Louisiana eylaetinin başkenti Baton Rouge’da dün 37 yaşındaki siyahi Alton Sterling yere yatırılmış bir halde gözaltına alınırken öldürüldü.

ABD'de siyahi genç polis tarafından öldürüldü

POLİSLER ART ARDA ATEŞ ETTİ

Elinde herhangi bir kesici ya da ateşli silah olmayan Sterling’i polisler art arda ateş ederek öldürdü. Polislerin neden ateş ettiği anlaşılamazken, görüntülerde Sterling’i vuran polisin “F.ck” diyerek sinirli bir şekilde küfür ettiği duyuluyor.

ABD’de siyahi genç polis tarafından öldürüldü VİDEO

ABD AYAĞA KALKTI

ABD’de kamuoyu cinayet anına ilişkin görüntüler ortaya çıkmasının ardından ayağa kalktı. Federal savcılık olayla ilgili soruşturma başlatıldığını duyurdu.

BASINDAN “ELLERİ BOŞTU” VURGUSU

Ülke basını da arbede sırasında Sterling’in ellerinin boş olduğunu yani silahının olmadığına dikkat çekerken ölümünün siyahlar tüm ABD’de eylemler yapmaya hazırlanıyor.

ABD'de siyahi genç polis tarafından öldürüldü

CLİNTON: TRAJEDİ

ABD Başkanlık seçimlerinde Demokratların başkan adayı Hillary Clinton da Twitter’dan açıklama yaparak, “Alton Sterling’in ölümü bir trajedi ve dualarım ailesiyle – Hillary”ifadelerini paylaştı.

ABD'de siyahi genç polis tarafından öldürüldü

ABD'de siyahi genç polis tarafından öldürüldü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir