NefesPanel.com

Wep tasarım
Bedava site

Watsapp
0541 684 4535

Karşılıklı Sevgi ve Saygı Dayanışması içinde rahat ve samimi sohbetler etmek istiyorsanız ne bekliyorsunuz Hemen Sohbet'e

 
 
 
 
Ücretsiz konuş
Hızlı ve kolay Mobil SesliChat

Tüm dünya üzerinden farklı insanları bir araya getirmiş olan NefesPanel.com, sizlere ferah bir ortamda sohbet edebilme imkanı sunuyor. İnternet ortamında tam 5 yıldır kesintisiz hizmet veren, her daim kalite standartlarını maximum düzeyde tutmayı başarmış bir markadır N E F E S P A N E L . C O M Hemen Bağlan.

Sistem Hızı

Professional Mobil Pc Seslichat

Anlık Mesaj

Sohbet Odalarında Bir çok kullanıcı ile Aynı Anda hızlı ve kolay mesajlasma yöntemi

24 Saat Ddos Koruma

Ddos İle Tüm verilerimiz Korunmaktadır Dışardan Her türlü Saldırıya Karşılık vermektedir

Gereksimler

Speakychat Activex Denetimi Tek Seferlik Yüklemeniz ön görülür Önerilen Tarayıcı İnternet Exloprer

Veri Bilgileriniz

Sitemizê Kayıt Olan Her Kullanıcı için Ayrı Üyelik hesabı açılır ayrı veri bilgileri kayıt altına alınır.

Sohbet

Sorun yaşayan veya destek isteyen kullanıcılar için 7/24 destek imkanı sunmaktayız

Yönetim

Sitemizdê Yönetici ve Dizayn Gereksimlerini Yapacaklar için Başvuru

 
 
 
Speakychat

Speakychat Sohbet Sorunları

Tüm Sorunlarınızı Anlık Yardım imkanı mevcuttur..

Ban Sebebi Alan Her kullanıcı İletişim kısmından bizê Yazabilir Giriş sorunu için aynı sekilde iletişime geçmenizi öneririz Tiklayın
Merhaba Arkadaşlar Uzman Ekibimizle Sizlerin hizmetinizdeyi Sesli sohbet windows sürümlerin Tamamı Kolaylıkla ve hızlı bir şekilde Ses problemini ortadan kaldırıyoruz..
Xp Sistemli Bilgisayarlar Kolaylıkla Resimli Olarak sizê Detaylı Bir sekilde Nasıl yapılacağını Açıkladık ve bu linkê tiklayarak Tegrar göz atabilirsiniz..
 
 
 

\ NiCoLa / - \ Yönetim /

nefespanel.com Site Kurucu ve Site Sorumlusu

Tüm Hakkları NiCoLa Ait Olup Sitenin Tüm Aksi Gidişatlarla İlgilenen kişidir.

TeSLa Site Kurucu / Ceo

Sohbet Hakimiyeti Site Sorumlusu Tarafından Yönetilmektedir!

NiCoLaSite sorumlusu
 
 
 
 
Güncel & sohbet makaleleri

Sesli Blog

 
 
 
 
 
Bir sorun mu var?

İletişime geçmeyi dene?

Aile İçi İletişim ve Toplumsal Sorunlar Derneği Balıkesir Toplantısı Yapıldı

Merkezi Ankara’da olan ve Başkanlığını Zeynep Göktaş’ın yaptığı Aile içi iletişim ve Toplumsal Sorunlar Derneği toplantısı İvrindi Vilayetler Meslek Birliği Şehit Gediz Anaokulu İşbirliği ile Balıkesir Temsilcisi Eğitimci-Yazar Fatma Çetin Kabadayı tarafı

Toplantı ve Seminer İvrindi Şehit Gediz Anaokulu Müdürü Emre Başülmez’in açılış konuşmasıyla başladı. Başülmez konuşmasında “Hazırladığımız bu programda Aile İçi İletişim ve Toplum sal Sorunlar üzerine yoğunlaştık. Çünkü hepinizin bildiği gibi anlamanın, dinlemenin, anlatmanın bir tek yolu var; İnsanlar arasında sağlıklı iletişim… İletişim, tüm yaşam demektir.

 

Ailesiyle iletişim kuramayan çocuk, başarılı olamaz, hatalar yapar, ha keza iletişim kuramayan eşler arasında da huzursuzluk, geçimsizlik baş gösterir. İnsanlar arası iletişimdeki sınırlar ancak iletişimle aşılıp genişletilir, sorunlar ortadan kaldırılabilir. İletişim sorunu yaşamayan insan başkalarının davranışlarını daha kolay anlar, onlara daha hoşgörülü yaklaşır. Kendiyle ve başkalarıyla barış içinde olur. Hem kendinin hem aile sinin hem toplumun ruh sağlığını korur.”

Aile İçi İletişim ve Toplumsal Sorunlar Dernek Başkanı Zeynep Göktaş Hanımefendi oldukça önemli ve geniş olan bu konu hakkında sizlere gerekli açıklamaları yapacağı için ben fazla vaktinizi almak istemiyorum. Son olarak toplum olarak iletişime önem veren, mutluluğun doğru iletişim ile olduğunun bilincinde insanlar olduğumuzu hatırlatarak diyorum ki: “Gençler bilseydi yaşlılar yapabilseydi” özdeyişine uygun olarak iletişim kurmaya çalışalım. Ailemizle, çocuklarımızla, öğrencilerimizle, çevremizle, velilerimizle güzel iletişimler kurmanız dileğiyle yeniden hoş geldiniz diyor, güzel vakit geçirmenizi umut ediyorum.” dedi.

 

Aile İçi İletişim ve Toplum sal Sorunlar Dernek Başkanı Zeynep Göktaş konuşmasında şunları dile getirdi.

 

“Değerli Müdürüm, Sevgili Öğretmen arkadaşlar, kıymetli misafirler, geleceğimizin öğretmeni sevgili stajyerler, değerli veliler…

Şahsım, yönetim kurulu üyelerimiz ve temsilcilerim adına sizleri saygı ile selamlıyorum. İvrindi V.M.B.öğretmenlerinden Derneğimizin Balıkesir  temsilcisi Eğitim ci-Yazar Fatma Çetin Kabadayı’nın hazırlamış olduğu AİLE İÇİ İLETİŞİM VE TOPLUM SAL SORUNLAR DERNEĞİ Programını organize etmesinden ve bizleri sizlerle buluşturmasından dolayı kendisine şükranlarımı sunuyorum. Hoş geldiniz, mutluluklar getirdiniz.

Kıymetli Konuklarımız, Derneğimizin Merkezi Ankara da olup İstanbul, Denizli, Bursa, Balıkesir, Sinop, Aksaray, Bolu, Antalya, Tekirdağ, Batman, Mardin, Manisa Soma, Tokat Erbağ, Ankara Çubuk, Ankara Sincan ve Uluslararası Avustralya da Temsilciliklerimiz mevcuttur.

Değerli Konuklarımız… Derneğimizin kuruluş amacı ile ilgili kısa bir bilgi vermek istiyorum.

Derneğimiz, Aile İçi İletişim ve Toplum sal sorunlar konusunda cemiyeti aydınlatmak, rehber olmak ve bu konularda ulusal duyarlılık ve farkındalık oluşturmak, seminerler, kurslar, konferanslar, bilimsel toplantılar, sergiler ve geziler düzenlemek, sivil toplum faaliyetlerinin güçlendirilmesini sağlamak, kurum ve kuruluşlara destek vermek amacıyla kurulmuştur.

Değerli Misafirlerimiz, Hepimizin bildiği gibi günümüzde aile içi iletişim çok önemli olduğu halde yeterince üzerinde durulmayan bir konudur. Bir düşünür diyor ki aile toplum un özüdür. Onu tahribe yönelen her şey, toplum un tahribine yönelmiş demektir. Evet, Birçok sorunun temelinde de aile içi iletişim eksikliği vardır.

Bunlar nelerdir:

Başta teknoloji olmak üzere, şiddet, yeterince birbirini dinlememek, sevgi eksikliği, erken evlilikler, gibi içimizi acıtan nedenleri sıralayabiliriz.

Toplum sal Sorunlarımız malum başta işsizlik, trafik, çevre kirliliği, doğanın korunması, üretimsizlik, israf, madde bağımlılığı gibi toplumsal sorunlarla inşallah ürettiğimiz projelerle, ortak çözümleri hayata geçirerek, Aile İçi İletişim ve Toplum sal Sorunlar Derneği olarak sizlerin de varlığıyla damla damla derya olacağımızı düşünüyorum.

Değerli Konuklarımız, Aile bireyleri arasında dayanışma, işbirliği ve fedakârlık da toplum un diğer alanlarına yansır. Anne bir ailenin tüm sorumluluğunu ve yükünü üzerine alan kişidir. Aile de babanın görevi ve sorumlulukları da çok büyüktür. Baba ailenin koruyup gözetenidir. Çocuklar ise ailenin vazgeçilmez parçalarıdır. Kısacası aile milletin temelidir.

Değerli Konuklarımız, Sağlıklı bir toplum un var olması için, aile bütünlüğünün korunması ve desteklenmesi gerekir. Aziz Misafirlerimiz, Sözlerimi Hz. Mevlana’nın yedi öğüdü ile bitirmek istiyorum;

1.Cömertlik ve yardım etmede akarsu gibi ol.

2.Şefkat ve merhamette güneş gibi ol.

3.Başkalarının kusurlarını örtmekte gece gibi ol.

4.Hiddet ve asabiyette ölü gibi ol

5.Tevazu ve alçak gönüllülükte toprak gibi ol

6.Hoşgörülülükte deniz gibi ol

7. Ya olduğun gibi görün, ya göründüğün gibi ol.

Bizi yalnız bırakmadığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

 

 

 Ardından Çocuklarla Doğru İletişim hakkında seminer veren Eğitimci Yazar Fatma Çetin Kabadayı toplumun en küçük biriminin aile olduğunu vurgulayarak iletişimin ailede başladığına değindi. Seminerin ardından dinleyenlerin soruları cevaplandı. Toplantı Dernek Başkanı Zeynep Göktaş tarafından Okul Müdürü Emre Başülmez’e teşekkür plaketi, anaokulu öğretmenleri Hamide Usta, Elif Demir, Güllü Kesimci ve Fatma Çetin Kabadayı’ya madalya, katılımcı stajyer öğrencilere katılım belgesi takdim edildi.

İki saat süren toplantı ve seminere ilginin büyük olduğu belirtildi.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2021. All Rights Reserved.
Hotline
Bilgi : info@nefespanel.com