Akit yazarından AK ...

Seslichat 7 Temmuz 2016, Perşembe 0 0

Yeni Akit yazarı Hasan Karakaya, AK Parti’nin cemaatle mücadeleyi bırakması durumunda sonunun geleceğini söyledi.

A Haber’de yayımlanan, Sevilay Yükselir’in sunduğu %100 Siyaset programına konuk olan Yeni Akit Gazetesi Genel Yayın Koordinatörü Hasan Karakaya, Erdoğan’ın Köşk’e çıkarken AK Parti’ye iki emanet bıraktığını söyledi.

HER ŞEYİN SONU OLUR 

Karakaya bu emanetleri, 1. çözüm süreci, 2. ‘paralel’ örgütle mücadele olarak sıralarken, özellikle ‘paralel’ örgütle mücadelede gevşeklik gösterenenin, hem kendi sonunu hem de ülkenin sonunu hazırlayacağının altını çizdi.

Hasan Karakaya şöyle konuştu:

Sayın Başbakan iki emanet bıraktı. Biri, çözüm süreci kararlılıkla devam ettirilecek. Bundan zerre kadar geri adım atılmayacak.

İkincisi, paralel yapılanmayla mücadele devam edecek. Kendisi de zaten “Anayasa’nın bana verdiği yetkiler çerçevesinde paralel yapılanmayla mücadeleye devam edeceğim” diyor.

TÜRKİYE’NİN SONU OLUR 

Ama yeni gelecek başbakan da paralel yapıyla mücadeleyi aynı şekilde devam etmek zorundadır. Zerre kadar geri adım atarsa, zerre kadar anlayış, yumuışaklık gösterirse, hem kendi sonunu hazırlar, hem Türiye’nin sonunu hazırlar.

Karakaya, Erdoğan’ın yerine gelecek AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan için ise, tüm şartları değerlendirerek vardığı sonucu açıkladı. Karakaya’ya göre, tüm şartlar göz önünde bulundurulduğunda ibre Ahmet Davutoğlu’ndan yana görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir