Bahçeli’den O...

Seslichat 7 Temmuz 2016, Perşembe 0 25

Devlet Bahçeli’nin partideki görevinden istifa eden Oktay Vural’a ilk olarak ”Sen kararını çoktan vermiştin” dediği öğrenildi.

MHP İzmir Milletvekili Oktay Vural, partideki görevinden istifa etmesinden sonra Meclis’teki odasında gazetecilere konuştu.

“YÖNETİM ANLAYIŞININ YARALAYICI OLDUĞUNU GÖRDÜM”

Vural, “Partinin içinde bulunduğu durumun, yönetim anlayışının yaralayıcı olduğunu gördüm” ifadelerini kullandı.

Partinin, birlik ve bütünlüğü için çalışma yapılması gerektiğini kaydeden Vural, neden bugünü beklediği sorusuna “19 Haziran sürecini bekledim” yanıtını verdi.

Bahçeli'den Oktay Vural'a: Sen kararını çoktan vermiştin

MERAL AKŞENER SORUSU

Oktay Vural, “Meral Akşener’in safına mı geçeceksiniz” sorusuna yanıt vermezken, Bahçeli’nin istifasını nasıl karşıladığına ilişkin soruya da “Genel Başkan beni karşıladı, nezaket kuralları içinde istifamızı sunduk, onun dışında bir şey söylemek istemiyorum” dedi.

“BUNLAR CEVABI OLMAYAN SORULAR”

Vural, “Genel başkan adayı olacak mısınız” sorusuna karşılık şunları söyledi: “Bütün bu soruları soruyorsunuz, bunlar cevabı olmayan sorular. Bana bazı şeyler atfetmek olmaz, bu değerlendirmeleri sonra yaparız. Biz davamıza, partimize karşı sorumlu olduğumuza göre, artık bir unvanımız da olmadığına göre, değerlendirmelerimizi paylaşırız. Türkiye bizim, parti bizim. Beklentisi olan milyonlarca insan var.”

Oktay Vural Grup Başkanvekilliği görevinden istifa etti VİDEO

Bahçeli'den Oktay Vural'a: Sen kararını çoktan vermiştin

Vural’ın, Bahçeli ile önceki gün grup toplantısının ardından bir araya geldiği ve yarım saati aşkın görüştüğü öne sürüldü. Bu konuşmada Vural, Bahçeli’ye görevinden istifa edeceğini açıkladı.

“SEN KARARINI ÇOKTAN VERMİŞTİN”

Bahçeli’nin görüşmede Vural’ın kararına ilişkin “Sen kararını çoktan vermiştin” dediği ifade ediliyor.

Oktay Vural Bahçeli’ye şemsiye tuttu ARŞİV VİDEO

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir