Beş Ürdünlü istihba...

Seslichat 7 Temmuz 2016, Perşembe 0 0

Ürdün’ün başkenti Amman’a bağlı Beka Mülteci Kampı’ndaki istihbarat ofisini hedef alan saldırıda Ürdün İstihbarat Kurumu’nun 5 subay öldürüldü.

Ürdün resmi haber ajansı PETRA’nın Medyadan Sorumlu Devlet Bakanı ve Hükümet Sözcüsü Muhammed el-Mumeni’nin açıklamasına dayandırdığı haberinde, “Başkentin kuzeyinde yer alan Beka Kampı’ndaki istihbarat ofisine, alçak bir terör saldırısı düzenlendi. Söz konusu saldırıda bir bekçi, bir ofis çalışanı ve üç istihbarat subayı olmak üzere 5 kişi hayatını kaybetti” ifadelerine yer verildi.  

Mumeni, terör saldırısının ramazan ayının ilk günü sabah saatlerinde düzenlenmesine dikkati çekerek, bunun olayın faillerinin ağır bir suç işlediği ve dini değerlerden uzak olduğunun açık bir delili olduğunu belirtti. Mumeni, kendilerini vatanları uğruna adamış kişilerin temiz kanlarının akıtıldığını ifade etti. 

Açıklamada, güvenlik güçlerinin olay ve failleri hakkında araştırma çalışmalarına başladığı, konu hakkında ayrıntılara ilişkin açıklama yapılacağı kaydedildi.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir