NefesPanel.com

Wep tasarım
Bedava site

Watsapp
0541 684 4535

Karşılıklı Sevgi ve Saygı Dayanışması içinde rahat ve samimi sohbetler etmek istiyorsanız ne bekliyorsunuz Hemen Sohbet'e

 
 
 
 
Ücretsiz konuş
Hızlı ve kolay Mobil SesliChat

Tüm dünya üzerinden farklı insanları bir araya getirmiş olan NefesPanel.com, sizlere ferah bir ortamda sohbet edebilme imkanı sunuyor. İnternet ortamında tam 5 yıldır kesintisiz hizmet veren, her daim kalite standartlarını maximum düzeyde tutmayı başarmış bir markadır N E F E S P A N E L . C O M Hemen Bağlan.

Sistem Hızı

Professional Mobil Pc Seslichat

Anlık Mesaj

Sohbet Odalarında Bir çok kullanıcı ile Aynı Anda hızlı ve kolay mesajlasma yöntemi

24 Saat Ddos Koruma

Ddos İle Tüm verilerimiz Korunmaktadır Dışardan Her türlü Saldırıya Karşılık vermektedir

Gereksimler

Speakychat Activex Denetimi Tek Seferlik Yüklemeniz ön görülür Önerilen Tarayıcı İnternet Exloprer

Veri Bilgileriniz

Sitemizê Kayıt Olan Her Kullanıcı için Ayrı Üyelik hesabı açılır ayrı veri bilgileri kayıt altına alınır.

Sohbet

Sorun yaşayan veya destek isteyen kullanıcılar için 7/24 destek imkanı sunmaktayız

Yönetim

Sitemizdê Yönetici ve Dizayn Gereksimlerini Yapacaklar için Başvuru

 
 
 
Speakychat

Speakychat Sohbet Sorunları

Tüm Sorunlarınızı Anlık Yardım imkanı mevcuttur..

Ban Sebebi Alan Her kullanıcı İletişim kısmından bizê Yazabilir Giriş sorunu için aynı sekilde iletişime geçmenizi öneririz Tiklayın
Merhaba Arkadaşlar Uzman Ekibimizle Sizlerin hizmetinizdeyi Sesli sohbet windows sürümlerin Tamamı Kolaylıkla ve hızlı bir şekilde Ses problemini ortadan kaldırıyoruz..
Xp Sistemli Bilgisayarlar Kolaylıkla Resimli Olarak sizê Detaylı Bir sekilde Nasıl yapılacağını Açıkladık ve bu linkê tiklayarak Tegrar göz atabilirsiniz..
 
 
 

\ NiCoLa / - \ Yönetim /

nefespanel.com Site Kurucu ve Site Sorumlusu

Tüm Hakkları NiCoLa Ait Olup Sitenin Tüm Aksi Gidişatlarla İlgilenen kişidir.

TeSLa Site Kurucu / Ceo

Sohbet Hakimiyeti Site Sorumlusu Tarafından Yönetilmektedir!

NiCoLaSite sorumlusu
 
 
 
 
Güncel & sohbet makaleleri

Sesli Blog

 
 
 
 
 
Bir sorun mu var?

İletişime geçmeyi dene?

Beykoz Belediyesi, Arıcılara 1800 Kovan

İstanbul’un en fazla bal üreten ilçesi Beykoz’da 7. Bal Festivali düzenlendi. Arıcıların en kaliteli ballarını sergilediği festivalde Beykoz Belediyesi tarafından 1800 adet kovan ücretsiz dağıtıldı.

İstanbul’un en fazla bal üreten ilçesi Beykoz’da 7. Bal Festivali düzenlendi. Arıcıların en kaliteli ballarını sergilediği festivalde Beykoz Belediyesi tarafından 1800 adet kovan ücretsiz dağıtıldı.

Beykoz Belediyesi ve İlçe Gıda Tarım Müdürlüğü tarafından arıcılığı desteklemek, doğal ve kaliteli bal üretimini artırmak amacıyla her yıl yapılan festivalde bu yıl da arıcılardan ilgi gördü.  

Festival kapsamında belediye tarafından eğitimli ve sertifikalı 285 üreticiye 1800 kovan dağıtıldı, en kaliteli bal yarışmasında dereceye girenler ödüllendirildi, yarışmaya katılanlara sertifika takdimi yapıldı ve arıcılık ürünleri sergilendi.

Belediye Meydanı’nda düzenlenen festivale Beykoz Kaymakam Vekili ve Sancaktepe Kaymakamı Feyzullah Özcan, Milli Saraylar Daire Başkanı Sinan Bölek, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz İlçe Tarım Müdürü Halil İbrahim Keskin, Belediye Başkan Yardımcıları Salim Öztürk, Muharrem Kaşıtoğlu ve Mahmut Gülbasar, Arıcılar Birliği Beykoz Temsilcisi Adem Özkan, İTÜ Gıda Mühendisliği Bölümü’nden Prof. Dr. Dilek Boyacıoğlu, meclis üyeleri, muhtarlar, bal üreticileri ve ilçe sakinleri katıldı.

 

Başkan Çelikbilek: “5 Yılda 15 Bin Kovan Dağıtacağız”

Bal üretiminde birinci ilçe olan Beykoz’da arıcılığın gelişmesi için her türlü desteği sunduklarını ifade eden Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: “Arıcılığa verdiğimiz destekle 39 ilçe içinde birinciyiz ve yaptığımız işi en iyi şekilde yapmanın gayretindeyiz. Arıcılarımıza Türkiye’de üretilen en iyi kovanları dağıtıyoruz. Bu dağıtımı da ciddi ve adil bir şekilde yaptık. İlçe Tarım Müdürlüğü’yle birlikte hareket ettik, kovanları eğitimli ve sertifikalı olan arıcılarımıza verdik. Kestane balını bir Beykoz Markası yapmamız lazım. Bunun için balda markalaşmayı öneriyor ve son derece önemsiyoruz. Beykoz’daki arıcıların doğadan hakkını almasına arzu ediyoruz. Kovanları 5 yılda 15 bine tamamlayacağız ve ilçemiz arıcılığın merkezi olacak. 2017 yılındaki Arıcılık Kongresi’nin bir ayağı ilçemiz Beykoz’da yapılacak.” dedi.

 

İlçe Tarım Müdürü Keskin: “Beykoz Bu Güzellikle Değerlendirilsin’’

Beykoz’da düzenlenen festivalle kestane balının tanıtılması için yola çıktıklarını ifade eden İlçe Tarım Müdürü Halil İbrahim Keskin ise: “Beykoz’da arıcılık yapan 300 işletme bulunuyor. Belediyemizin desteğiyle arıcılık son 5 yılda oldukça geliştir.  İlçe tarım müdürlüğü olarak daha çok denetim çalışmalarında yer alıyoruz. Çiftlikten sofraya gelen gıdadan her aşamada sorumluyuz. Balda da şifa alalım derken zehirlenmeler olabiliyor.  Arıcılıkta sahtekârlık olmaması için bakanlığında denetim çalışmaları var. Doğru üretim için eğitim çalışmaları da yürütüyoruz. Halk Eğitim Müdürlüğü’yle birlikte 1500 kişiye eğitim verdik. Arıcılığın gelişmesine katkı için son 5 yılda üretici ile tüketiciyi bir araya getiren bu festivalde biz de yer alıyoruz. Esas amacımız Beykoz’un bu güzellikle değerlendirilmesidir. Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.

İstanbul Teknik Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü’nden Dr. Dilek Boyacıoğlu:  “Beykoz Belediyesi’nin ilçede arıcılığın yapılabildiğini halkıyla paylaşması çok önemli bir çalışma. Türkiye’de kovan varlığıyla Çin’den sonra 2. sırada, ürünler bakımında ilk 10’dayız. Bala ilave olarak üretilen propolis, polen, arı sütü gibi diğer kovan ürünleri de son derece değerlidir. Balın ilk elden arıcılardan alınması ve üretimde bilinçlenme için çalışmalar arıtılmalı” diyerek üniversite olarak bir bal araştırma merkezi kurduklarını söyledi.

Arıcılar Birliği Beykoz Temsilcisi Özkan: “Belediyemize Teşekkür Ediyoruz”

Belediye’nin desteğiyle arıcılığın son yıllarda geliştiğini ve modernize olduğunu vurgulayan Arıcılar Birliği Beykoz Temsilcisi Adem Özkan katkıları ve adil kovan dağıtımı dolayısıyla Beykoz Belediyesi’ne teşekkür etti. Özkan ayrıca 2017 yılında İstanbul’da yapılacak Uluslararası Dünya Arıcılık Kongresi’ne de hazırlık yaptıklarını ve bu kongrenin Beykoz’un tanıtımına büyük katkı sunacağını söyledi.

Konuşmaların ardından en kaliteli bal yarışmasında dereceye girenlere ödülleri ve sertifikaları takdim edildi. Ayrıca yarışmaya katılan tüm arıcılara da sertifika dağıtıldı.   

“En Kaliteli Bal” Yarışması’da dereceye girenler şöyle:  

Birinci:

2000 prolin mg bal değeriyle Hüseyin Kaya

İkinci:

1493 prolin mg değeriyle Osman Fikret Harman

Üçüncü:

1426 prolin mg değeriyle         İbrahim Mumcu 

Haber Merkezi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2021. All Rights Reserved.
Hotline
Bilgi : info@nefespanel.com