BİR ÖĞRETMENDEN ÇAR...

Seslichat 7 Temmuz 2016, Perşembe 0 0

”12. Sınıf, Ders İslam Tarihi, öğrencilerin dikkatini ”mesajı okumaya, yapmak için sürekli söz verdikleri ama bir türlü yapmaya başlayamadıkları salih amellere” çekmek için farklı bir yöntem denedim.

 

“12. Sınıf, Ders İslam Tarihi, öğrencilerin dikkatini “mesajı okumaya, yapmak için sürekli söz verdikleri ama bir türlü yapmaya başlayamadıkları salih amellere” çekmek için farklı bir yöntem denedim.
Sınıfa elimde yazılı kağıtları ile girdim ve sıraların üstünü boşaltın, yazılı yapacağım dedim. Tüm sınıf, yazılıyı önceden haber vermediğim için itiraz etti. hiç bir itirazı dikkate almadım. itirazlar devam etti, kızanlar, hakkımda “zaten senin gibi hocadan da böyle bir hareket beklenirdi!” türü laf sokmalar, hocamm lütfenler vb…. bende ise mahkeme duvarı gibi bir surat, “Hayır, öğrenci dediğin her zaman sınava hazırlıklı olmalı, fazla konuşmayın sizin sürenizden gidiyor..” 
Öğrenciler çaresiz, (içlerinden bana hayır dualarını yaparak) sınava başladı… biz bu konuyu görmedik türü söylemlere de hiç cevap vermedim..
….
17. soruya kadar normal soru hazırlamıştım ama 17. soru şöyle idi: 
‘Bu sınavı haber vermeden yaptığım için bana kızgın olabilirsin ama istersen bir de şöyle düşün! Ölüm meleğinin de geleceğini biliyorsun, acaba şu an gelse, “Geleceğini biliyordum ama yine de haber vermeliydin, işin doğrusu seni beklemiyordum, ertelediğim işlerim var, biraz müsade edemez misin?” deme lüksümüz var mı? 
Ya da en iyisi ben bunu sana soru olarak sorayım:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir