Çankırı Yöresel Tat...

23 Haziran 2016, Perşembe 0 11

Ataşehir Belediyesi’nin desteği ile Ataşehir Tüm Çankırılılar Kültür ve Dayanışma Derneği’nce düzenlenen 2. Çankırı Yöresel Tatlar ve El Sanatları Festivali açıldı…

Recep Kenan/itvhaber.com

Ataşehir Tüm Çankırılılar Kültür ve Dayanışma Derneği’nin Ataşehir Belediyesi’nin desteği ile Doğa Ataşehir’de düzenlenen ve 10 gün sürecek olan Yöresel Günler etkinliğinde 2. Yöresel Tatlar ve El Sanatları Festivali başladı.

Mehmet Bağcı başkanlığındaki Ataşehir Tüm Çankırılılar Kültür ve Dayanışma Derneği’nin Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi desteğin ve Yöresel Günler etkinliği kapsamında düzenlediği 2. Çankırı Yöresel Ttalar ve El Sanatları Festivali Kaymakam Zafer Karamehmetoğlu, siyasi parti temsilcileri ve belediye başkan yardımcılarının katıldığı törenle açıldı.

Çankırı’nın yöresel yemeği keşkek ikramının da yapıldığı etkinlikte Çankırı’nın sembolü kaya tuzu ve tuz ürünlerinin yanı sıra Çankırı’ya has tatlar Ataşehirlilerin beğenisine sunuldu. Çankırı’nın yöresel ürünlerinin yanı sıra ülkemizin çeşitli bölgelerinden de organik yöresel ürünler stantlarda satışa sunuldu.

Atatürk Mahallesi Doğu Ataşehir’de düzenlenen 2. Çankırı Yöresel Tatlar ve El Sanatları Festivali’ne Ataşehir Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu ile birlikte AK Parti Ataşehir İlçe Başkanı Av. Mustafa Naim Yağcı, CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altunkaynak, MHP Ataşehir İlçe Başkanı Sadun Bizel, Aaşehir Belediye Başkan Yardımcıları Abdullah Der ve İlhami Yılmaz, Çankırı Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı Başkanı Sami Soydal, İstanbul Çankırı Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Zekeriya Açıkgöz, Karadeniz Konfederasyonu Genel Başkanı Sıtkı Ada, İstanbul Çankırı Dersekleri Federasyonu 1. Bölge Başkanı Zeynettin Aydın, siyasi parti ilçe yöneticileri ile CHP Ataşehir Kadın Kolları Başkanı Nihan Erol ve siyasi parti kadın kolları yöneticileri, mahalle muhtarları, Çankırı ve Ataşehir’de bulunan birlik, dernek ve STK başkan ve yöneticileri Çankırılılar ile birlikte Ataşehirliler katıldı.

Saat 14:00’da kurdele kesimi yapılan açılışta sırasıyla; dernek, federasyon, vakıf ve siyasi parti başkanlarının konuşmalarını takiben Ataşehir Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu’nun organizasyonu yapanları kutladığı konuşma sonrasında stantlar gezildi.

Açılış töreni sonrası gezilen stantlardaki ürünleri inceleyen Kaymakam Zafer Karamehmetoğlu ve protokol ekibi ikram edilen yöresel Keşkek yemeğini tattılar.

Ataşehir Atatürk Mahallesi Batı Ataşehir’de 6 Nisan’da başlayan 2. Çankırı Yöresel Tatlar ve El Sanatları Festivali 17 Nisan tarihine kadar 10 gün süreyle açık kalacak.

Etkinlikte küçük yaşta geçirdiği menenjit nedeniyle yüzde 97 engelli 14 yaşındaki Hatice Çetinkaya ve oğlu askere gidince yalnız kalan maddi sıkıntı içerisine giren kendisi de engelli ane Mürvet Çetinkaya yararına stant açıldı. Etkinlikte açılan stantta yardımseverler tarafından üretilen mantı ve gözleme gibi ürünlerin satışlarından elde edilen gelir engelli ve maddi sıkıntı içindeki aile yararına kullanıcaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir