NefesPanel.com

Wep tasarım
Bedava site

Watsapp
0541 684 4535

Karşılıklı Sevgi ve Saygı Dayanışması içinde rahat ve samimi sohbetler etmek istiyorsanız ne bekliyorsunuz Hemen Sohbet'e

 
 
 
 
Ücretsiz konuş
Hızlı ve kolay Mobil SesliChat

Tüm dünya üzerinden farklı insanları bir araya getirmiş olan NefesPanel.com, sizlere ferah bir ortamda sohbet edebilme imkanı sunuyor. İnternet ortamında tam 5 yıldır kesintisiz hizmet veren, her daim kalite standartlarını maximum düzeyde tutmayı başarmış bir markadır N E F E S P A N E L . C O M Hemen Bağlan.

Sistem Hızı

Professional Mobil Pc Seslichat

Anlık Mesaj

Sohbet Odalarında Bir çok kullanıcı ile Aynı Anda hızlı ve kolay mesajlasma yöntemi

24 Saat Ddos Koruma

Ddos İle Tüm verilerimiz Korunmaktadır Dışardan Her türlü Saldırıya Karşılık vermektedir

Gereksimler

Speakychat Activex Denetimi Tek Seferlik Yüklemeniz ön görülür Önerilen Tarayıcı İnternet Exloprer

Veri Bilgileriniz

Sitemizê Kayıt Olan Her Kullanıcı için Ayrı Üyelik hesabı açılır ayrı veri bilgileri kayıt altına alınır.

Sohbet

Sorun yaşayan veya destek isteyen kullanıcılar için 7/24 destek imkanı sunmaktayız

Yönetim

Sitemizdê Yönetici ve Dizayn Gereksimlerini Yapacaklar için Başvuru

 
 
 
Speakychat

Speakychat Sohbet Sorunları

Tüm Sorunlarınızı Anlık Yardım imkanı mevcuttur..

Ban Sebebi Alan Her kullanıcı İletişim kısmından bizê Yazabilir Giriş sorunu için aynı sekilde iletişime geçmenizi öneririz Tiklayın
Merhaba Arkadaşlar Uzman Ekibimizle Sizlerin hizmetinizdeyi Sesli sohbet windows sürümlerin Tamamı Kolaylıkla ve hızlı bir şekilde Ses problemini ortadan kaldırıyoruz..
Xp Sistemli Bilgisayarlar Kolaylıkla Resimli Olarak sizê Detaylı Bir sekilde Nasıl yapılacağını Açıkladık ve bu linkê tiklayarak Tegrar göz atabilirsiniz..
 
 
 

\ NiCoLa / - \ Yönetim /

nefespanel.com Site Kurucu ve Site Sorumlusu

Tüm Hakkları NiCoLa Ait Olup Sitenin Tüm Aksi Gidişatlarla İlgilenen kişidir.

TeSLa Site Kurucu / Ceo

Sohbet Hakimiyeti Site Sorumlusu Tarafından Yönetilmektedir!

NiCoLaSite sorumlusu
 
 
 
 
Güncel & sohbet makaleleri

Sesli Blog

 
 
 
 
 
Bir sorun mu var?

İletişime geçmeyi dene?

Devlet 5 bin köyü ihya edecek

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, köylülere gelir getirmesi ve göçlerin önlenmesi için 5 bin köye 5 bin gelir getirici orman kuracak.

Ceviz, badem, kestane, dut, keçiboynuzu, kuşburnu, menengiç ve zeytin ormanlarını bakanlık kuracak, köylüler işletecek. Türkiye’de 21 bin orman köyü bulunuyor. 2019 sonuna kadar orman köylüsünün yaklaşık 7,2 milyar lira gelir elde etmesi planlanıyor.

Hükümet, ceviz, badem, kestane, dut, keçiboynuzu, kuşburnu, menengiç ve zeytin ormanları kuracak, köylü ise işletecek. Orman ve Su İşleri Bakanlığı, köylülere gelir getirmesi ve göçlerin önlenmesi için 5 bin köye 5 bin gelir getirici orman kuracak. Türkiye’de 21 bin 310 orman köyü ve yaklaşık 7.1 milyon orman köylüsü var. Orman ve Su İşleri Bakanlığı 2015-2019 eylem planında yer alan köylülere gelir getirmesi ve göçlerin önlenmesi için 5 bin köye 5 bin gelir getirici orman kuracak.

İSTİHDAM ARTACAK

Bu kapsamda Hükümet ceviz, badem ve zeytin ormanları kurup köylüye işlettirecek. Bununla birlikte başta orman köylüsü olmak üzere, kırsal alanda yaşayanların refah seviyesinin artırılması amaçlanıyor. Bu kapsamda, gelir getirici tür ağaçlandırma sahalarından elde edilecek ürünlerin işlenmesi ve pazarlanması yönüyle kırsal alanda yeni istihdam alanları oluşturulacak.

309 BİN DEKAR AĞAÇLANDIRILACAK

5 bin köy 5 bin orman eylem planı ile bin 401 köyde badem, bin 453 köyde ceviz, 53 köyde kestane, 303 köyde dut, bin 344 köyde fıstıkçamı, alıç, ahlat, kuşburnu, keçiboynuzu ve defne gibi gelir getirici tür ormanları kurulacak. 294 köyde yabani zeytin 152 köyde ise menengiçlerin aşılanmak suretiyle ıslah yapılacak. 2015 yılı sonu itibarı ile 118 bin 520 dekar alanda ceviz, 144 bin dekar alanda badem, 23 bin 320 dekar alanda yabani zeytin, 12 bin 200 dut, 12 bin 130 dekar alanda ağaçlandırma yapıldı.

7,2 MİLYAR TL GELİR

Ceviz, badem, kestane, salep ve sakız gibi 27 eylem planları hazırlandı. Dikilen bu gelir getirici ağaçlandırma faaliyetlerinin dikimi ve 3 yıl bakımını orman teşkilatı yapıyor, gelirleri vatandaşların oluyor. 2019 yılı sonuna kadar 76 bin 171 aileye ferdi kredi sağlanacak ve 112 adet kooperatif projesi uygulanacak, 657 milyon TL kredi ve hibe desteği sağlanacak. 2019 yılı sonuna kadar orman köylüsünün ormanlarda yapmış oldukları çalışma ve hizmetlerden dolayı takriben 7,2 milyar TL gelir elde etmelerini sağlanacak.

Kaynak: Yeni Şafak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2021. All Rights Reserved.
Hotline
Bilgi : info@nefespanel.com