Irak’taki IŞİ...

Seslichat 7 Temmuz 2016, Perşembe 0 0

Bağdat’ta Cumartesi gecesi IŞİD’in sivilleri hedef alan bombalı saldırısında hayatını kaybedenlerin sayısının 200’den fazla olduğu açıklandı

Fransız haber ajansı AFP’ye bilgi veren Iraklı yetkililer ölü sayısının 213’e ulaştığını, 200’den fazla kişinin de yaralandığını belirtti. Sayılar resmi makamlar tarafından da teyit edilirse, olay Irak tarihinin en kanlı intihar saldırısı olarak kayıtlara geçecek.

Irak'taki IŞİD saldırısında ölü sayısı 200'ü aştı

3 GÜN ULUSAL YAS İLAN EDİLDİ

Saldırı sonrası ülkede 3 gün ulusal yas ilan eden Irak hükümeti, Bağdat’a girişlerde güvenlik önlemlerinin artırılacağını açıkladı. Saldırı, Cumartesi gece yarısı, Bağdat’ın merkezindeki Karada mahallesinde bir restaurant ve alışveriş merkezinin yakınlarında düzenlendi.

Irak'taki IŞİD saldırısında ölü sayısı 200'ü aştı

ÖLENLER ARASINDA ÇOCUKLAR DA VAR

Bomba yüklü araçla yapılan saldırı sırasında sahur vakti öncesi dışarıda bulunanlar nedeniyle caddenin kalabalık olduğu belirtilmişti. Patlama ardından caddedeki bazı binalar alev aldı. Yangın söndürme çalışmaları Pazar günü de devam etti. Ölenler arasında birçok çocuk da var.

Irak’taki IŞİD saldırısında ölü sayısı 200’ü aştı VİDEO

Irak'taki IŞİD saldırısında ölü sayısı 200'ü aştı

FELLUCE IŞİD’DEN GERİ ALINMIŞTI

IŞİD, Irak’ın Musul kentinin içinde bulunduğu Kuzey ve Batı bölümünün büyük kısmını hala elinde tutuyor. Ancak Irak güçleri geçen hafta Felluce kentini IŞİD’den geri almıştı. Suriye’nin kuzeyinde ABD destekli Suriye Demokratik Güçleri’nin IŞİD’in elinde bulunan Menbic’e yönelik operasyonu ise sürüyor.

Irak'taki IŞİD saldırısında ölü sayısı 200'ü aştıIrak'taki IŞİD saldırısında ölü sayısı 200'ü aştı

Irak'taki IŞİD saldırısında ölü sayısı 200'ü aştı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir