İstanbul Büyükşehir...

Videolar 26 Temmuz 2016, Salı 0 0

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sivil Savunma Sekreteri Mehmet Tunç’un darbecilere belediyeye girmekte yardım ettiği görüntüler ortaya çıktı.

15 Temmuz akşamı hainlerin düzenlediği ve 17 kişinin şehit olduğu darbe girişiminde darbecilere yardım eden İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sivil Savunma Sekreteri Mehmet Tunç ve oğlu Ömer Tunç’un ihaneti güvenlik kameraları tarafından saniye saniye görüntülendi.

DARBECİ ALBAYLA ÇAY İÇTİ
İstanbul Büyükşehir Belediyesinin güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde, darbeci askerlerin İBB binasına geldiği ve güvenlik amirine Mehmet Tunç’u sorduğu görülüyor. Darbeci albayın, daha sonra binaya gelen Mehmet Tunç ile makam odası katına gittiği ve birlikte çay içtikleri de güvenlik kameralarına yansıdı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ndeki ihanetin görüntüsü

DARBECİLERE 10 BİN KİŞİLİK YEMEK YAPTIRDI
İBB’nin Eyüp’teki Lojistik merkezine giden darbeci askerlere ise burada Lojistik Merkezi yöneticisi olduğu öğrenilen İBB Sivil Savunma Sekreteri Mehmet Tunç’un oğlu Ömer Tunç’un yardımcı olduğu ve darbeci askerlere 10 bin kişilik yemek yaptırdığı güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülerde önce darbecilerin Lojistik binasına geldiği hemen ardından ise Ömer Tunç’un gelerek darbecilerle buluştuğu ve aşçılara yemek yaptırdığı görülüyor.

HALK DARBECİLERİ ETKİSİZ HALE GETİRDİ
Görüntülerin devamında ise Lojistik binasının önünde toplanan vatandaşların daha sonra binayı bastıkları ve darbeci askerleri, polis ile birlikte etkisiz hale getirdiği görülüyor. İBB baskınında 17 kişi şehit oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir