İstanbul’da g...

26 Haziran 2016, Pazar 0 0

İstanbul’da dünyaca Güney Koreli ünlü bir telefon ve teknoloji firmasının Kazakistan distribütörü gasp edildi.

İşadamının 6 milyon lirasını çalan 3 gaspçı kaçarak izlerini kaybettirirken, polis soruşturma başlattı. 

Yenişafak’ın haberine göre: Silahlı gasp olayı dün saat 11 sıralarında İstanbul Bakırköy’de meydana geldi. 

Güney Koreli, telefon, bilgisayar ve beyaz eşya üreten ünlü bir firmanın Kazakistan distribütörü Yusuf A., İstanbul Atatürk Havalimanı’ndaki gümrükten 6 milyon lira nakit para çekti. Otomobiliyle hareket eden Yusuf A., Ataköy yan yola giriş yaptığı sırada kendisine silahlı saldırı gerçekleştirildi. 

3 kişi olan gaspçılar, Yusuf A.’nın aracının önünü kesti ve yanında bulunan ve şirket parası olduğu iddia edilen yaklaşık 6 milyon lira parayı gasbederek kaçtı. 

ATEŞ AÇIP PARA DOLU ÇANTAYI ALDILAR 

Yusuf A.’nın şikayeti üzerine İstanbul emniyeti Bakırköy ilçe emniyeti ve Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri olay yerine giderek çalışma başlattı. Yapılan incelemede olay yerinde Glock marka 2 adet tabanca bulundu. Bakırköy Asayiş Büro Amirliği’ne götürülen Yusuf A.’nın ifadesinde, “Firmama ait, 6 milyon lirayı çekerek yola çıktım. Olay yerine geldiğimde arkamdan gelen araç içerisinde bulunan 3 kişi beni durdurmak istedi. Peşimden de 3 el ateş ettiler. Bunun üzerine durunca da içinde para olan çantamı gasp ederek kaçtılar” dediği öğrenildi. Soyguncuların yakalanması için çalışmaların sürdüğü belirtilirken, gaspçıların olay yerinde atıp kaçtıkları silahlar ve terk ettikleri araç parmak izi tespiti için incelemeye aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir