KARDER etkinliğinde...

23 Haziran 2016, Perşembe 0 9

KARDER, Ümit Kaftancıoğlu’nu öldürülüşünün 36. Yılında düzenlediği bir etkinlikle andı…

Dün NOVADA Alışveriş Merkezi Ataşehir Belediyesi Nikah Salonu’nda düzenlenenen etkinliğe Alper Akçam, Yazar Neşe Doster ve Ümit Kaftancıoğlu’nun kızı Canan Kaftancıoğlu katıldı. 

Sonsayfa Özel haber

Etkinlikte, Öztürk Tatar’ın hazırladığı, Ümit Kaftancıoğlu’nun yaşamını anlatan “Bir Garip..” adlı belgeselden de bir bölüm izlendi. Ana konunun Ümit Kaftancıoğlu olduğu etkinlikte Ümit Kaftancıoğlu dışında herşey hakkında konuşuldu. Etkinliğe katılımın bir hayli az olduğu etkinlikte geriye kalan katılımcılar ise etkinliğin ortasında birer birer salondan ayrılmaya başladı.

KARDER‘in Kars Ardahan ve Iğdır’lı hemşerileri bir araya getirmek için kurulan bir dernek olduğunu ve öncelikle hedefinin bu yöreye ait insanların beklentilerini karşılamak olması gerektiğini söyleyen katılımcılar doğuyu temsil eden bir derneğin sürekli etkinliklerinde sol görüşlü insanlara yer vermesinin mantık dışı ve samimiyetsiz olduğunu dile getirdi. 

Yazar Neşe Dostaer Ümit Kaftancıoğlu’nu anma etkinliğinde katılımcılara kendi anılarından bahsetti. Etkinliğin amacının Ümit Kaftancıoğlu olduğunu unutan Dostaer katılımcıların salondan birer birer çıkmasına neden oldu.

“KILIÇDAROĞLU’NUN SÖZLERİ ÇARPITILDI!”

Asıl skandal ise Ümit Kaftancıoğlu’nun kızı Canan Kaftancıoğlu’nun babası adına katılmış olduğu etkinlikte Kemal Kılıçdaroğlu’nu öven, kadınları yerden yere vuran sözleri oldu.

Sözlerine “Ümit Kaftancıoğlu’nu anlamak” diye başlayan Kaftancıoğlu birlik, beraberlik, dayanışma mesajları, aydınlık bir Türkiye aydınlık yarınlar mesajları verirken bir anda gündeme değinmek istediğini belirtip Kemal Kılıçdaroğlu’nu öven sözler söylemesi herkeste şaşkınlık yarattı. İşte Kaftancıoğlu’nun o sözleri;

“Memleketin her yerinde çocuk istismarları, kadına şiddet yükselmişken bugünlerde çok önemli bir gelişme oldu. Haberiniz olmuştur mutlaka. Sevgili Bakanımız Sema Ramazanoğlu tabii ki konumuz. Memlekette tonlarca çok önemli şey varken Anadolu’da yaygınlıkla kullanılan bir sözü Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ramazanoğlu’na söylemiş olması olay oldu her yerde. Kadınlar memleketimizde böyle inciniyorken bir kadın bakanın çıkıpta yangına körükle gitmesi durumu var. Anadolu’da gündelik hayatta kullanılan bir söz kötü manaya geliyormuş gibi siyasi rant olarak kullanılıyor”

Kadının kadını en çok anlaması, en çok destek göstermesi gereken bu dönemde Kemal Kılıçdaroğlu’nun sözlerini çarpıtmaya, iyimser göstermeye çalışan Kaftancıoğlu birlik beraberlik ve dayanışma mesajları veren babasının kemiklerini sızlattı. Sadece kadınlar tarafından değil erkekler tarafından bile kınanan Kılıçdaroğlu’nun sözlerine desteğin bir bayandan gelmesi salondakileri ciddi oranda şaşırttı.

Kafancıoğlu’nun “Kılıçdaroğlu’nun sözleri çarpıtıldı” açıklaması  bakın nasıl değerlendirilmiş?

Anlaşılan o ki CHP lideri, kendisinden önce söylenen sözleri kullanmayı, içeriğinde küfür ve hakaret olsa dahi normal karşılıyor. Bu nedenle kendisine yöneltilen eleştirilerin yersiz olduğunu savunuyor.

Düz mantıkla gidecek olursak, Kılıçdaroğlu’na istediğimiz sinkaflı küfürü edip, “Ama ben bu küfürü sıfırdan bulmadım. Soyadı “Damızlık” olan Muhittin abi bu küfrü etmişti” diyebileceğiz!

Yine bu mantıkla gidecek olursak, Ensar Vakfı’ndaki sapığın, “Abi ben tecavüzü sıfırdan bulmadım. Benden önce kim kime dum duma” deme hakkı olmuş oluyor.

Hatta ve hatta adı yolsuzlukla anılan 4 bakan, kendilerinden önce sayısız yolsuzluk olayı yaşandığı için otomatikman aklanmış oluyor!

CHP lideri “Birilerinin önüne yattığı için konuşamıyor” cümlesinin sözlükte “Birilerini koruyup kollamak” anlamına geldiğini, bu sözü cinsel amaçla söylemediğini belirtiyor.

Bir söz söyleyeceksin, millet o sözü sana yutturmaya kalkınca “Dur bakim ben ne söylemişim” diye gidip sözlükteki anlamına bakacaksın!

O sözü hangi anlamla söylediğiniz belli. Nasıl belli olduğunu size tane tane anlatayım.

Kurduğunuz cümlede birden fazla kişiden bahsediyorsunuz. “Valisi konuşmuyor, Milli Eğitim Bakanı konuşmuyor” diyerek iki yetkilinin suskun kalmasını eleştiriyorsunuz. Ancak sıra Sema Ramazanoğlu’na gelince, “Aileden Sorumlu Bakan da zaten birilerinin önüne yatmış o da konuşmuyor” diyorsunuz.

Bu sözün patentinin Muammer Güler’e ait olduğunu söyleyerek paçayı kurtarmaya çalışıyorsunuz ama kafanızın basmadığı bir durum var.

Muammer Güler “Ben önüne yatar, seni korurum” derken kendinden bahsediyor. “Ben eşimi senin önüne yatırırım” demiyor. Üçüncü bir kişiden bahsetmiyor.

Özne kendisi olduğu için sözdeki maksadı anlaşılıyor. Siz ise bu sözü bir başkası için, yani üçünçü bir kişi için kullanıyorsunuz. Bir başkasının eşinden, annesinden bahsediyorsunuz.

Burada mesele namus meselesi oluyor ve kullandığınız söz sizi “edepsiz”, “ahlaksız” ve “başkasının namusuna dil uzatan namussuz adam” konumuna düşürüyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir