NefesPanel.com

Wep tasarım
Bedava site

Watsapp
0541 684 4535

Karşılıklı Sevgi ve Saygı Dayanışması içinde rahat ve samimi sohbetler etmek istiyorsanız ne bekliyorsunuz Hemen Sohbet'e

 
 
 
 
Ücretsiz konuş
Hızlı ve kolay Mobil SesliChat

Tüm dünya üzerinden farklı insanları bir araya getirmiş olan NefesPanel.com, sizlere ferah bir ortamda sohbet edebilme imkanı sunuyor. İnternet ortamında tam 5 yıldır kesintisiz hizmet veren, her daim kalite standartlarını maximum düzeyde tutmayı başarmış bir markadır N E F E S P A N E L . C O M Hemen Bağlan.

Sistem Hızı

Professional Mobil Pc Seslichat

Anlık Mesaj

Sohbet Odalarında Bir çok kullanıcı ile Aynı Anda hızlı ve kolay mesajlasma yöntemi

24 Saat Ddos Koruma

Ddos İle Tüm verilerimiz Korunmaktadır Dışardan Her türlü Saldırıya Karşılık vermektedir

Gereksimler

Speakychat Activex Denetimi Tek Seferlik Yüklemeniz ön görülür Önerilen Tarayıcı İnternet Exloprer

Veri Bilgileriniz

Sitemizê Kayıt Olan Her Kullanıcı için Ayrı Üyelik hesabı açılır ayrı veri bilgileri kayıt altına alınır.

Sohbet

Sorun yaşayan veya destek isteyen kullanıcılar için 7/24 destek imkanı sunmaktayız

Yönetim

Sitemizdê Yönetici ve Dizayn Gereksimlerini Yapacaklar için Başvuru

 
 
 
Speakychat

Speakychat Sohbet Sorunları

Tüm Sorunlarınızı Anlık Yardım imkanı mevcuttur..

Ban Sebebi Alan Her kullanıcı İletişim kısmından bizê Yazabilir Giriş sorunu için aynı sekilde iletişime geçmenizi öneririz Tiklayın
Merhaba Arkadaşlar Uzman Ekibimizle Sizlerin hizmetinizdeyi Sesli sohbet windows sürümlerin Tamamı Kolaylıkla ve hızlı bir şekilde Ses problemini ortadan kaldırıyoruz..
Xp Sistemli Bilgisayarlar Kolaylıkla Resimli Olarak sizê Detaylı Bir sekilde Nasıl yapılacağını Açıkladık ve bu linkê tiklayarak Tegrar göz atabilirsiniz..
 
 
 

\ NiCoLa / - \ Yönetim /

nefespanel.com Site Kurucu ve Site Sorumlusu

Tüm Hakkları NiCoLa Ait Olup Sitenin Tüm Aksi Gidişatlarla İlgilenen kişidir.

TeSLa Site Kurucu / Ceo

Sohbet Hakimiyeti Site Sorumlusu Tarafından Yönetilmektedir!

NiCoLaSite sorumlusu
 
 
 
 
Güncel & sohbet makaleleri

Sesli Blog

 
 
 
 
 
Bir sorun mu var?

İletişime geçmeyi dene?

MAARİF VAKFI KURULUYOR

Maarif Vakfının kuruluşu TBMM çatısı altında tartışıldı.

 Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu’nda muhalefet milletvekilleri, Maarif Vakfı’nın kurulmasına dair kanun tasarısıyla bakanlık içinde paralel bir yapı oluşabileceğini savunarak, “Milli Eğitim Vakfı varken, bu vakıf neden kuruluyor? Yurt dışındaki cemaat okullarına yönelik bir tasarı mı?” diye sordu.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın, Maarif Vakfı Kanunu Tasarısı’nı sunumunun ardından, milletvekilleri söz aldı.

CHP Aydın Milletvekili Metin Lütfi Baydar, israfın haram olduğunu belirterek, bu vakfa neden ihtiyaç duyulduğunun açıklanmasını istedi.

Daha önce Yunus Emre Vakfı’nın kurulduğunu, bu vakfın değerlendirilebileceğini ifade eden Baydar, Maarif Vakfı kurulduğunda bahsedilen bürokratik engellerin nasıl aşılabileceğini öğrenmek istediğini bildirdi.

Baydar, yurt dışındaki cemaat okullarının bu vakfa devredileceğine dair bir plan olup olmadığını sordu?

CHP Eskişehir Milletvekili Gaye Usluer de Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın, vakfın yurt dışında neler yapacağını anlattığına işaret ederek, ancak bakanlığın yurt içinde neler yapabileceğinin, vakfın milli eğitim sisteminde nasıl hegemonya oluşturacağının konuşulması gerektiğini belirtti.

Usluer, bakanlığın parelel örgütlenmesi gibi çalışacak bir vakıftan bahsedildiğini savunarak, şöyle konuştu:

“Tasarı kabul edilirse, Milli Eğitim Vakfı ne olacak? Birbirine paralel örgütlenme gibi mi çalışacak? Vakfın yurt dışı örgütlenme kısmına baktığımızda, işin özü daha önce cemaate teslim edilen milli eğitim örgütlenmesinin ortadan kaldırılması, doğrudan iktidar partisine bağlı yeni bir örgütlenme için yeni vakfın kuruluş aşamasında olduğunu görebiliyoruz. Milli Eğitim Vakfı varken, yeni bir vakıf kuruluyor. Bizzat bakanlık tarafından kurulan vakfın merkezinin İstanbul’da olması nasıl bir anlayışın ürünüdür? TÜRGEV, Birlik Vakfı gibi vakıfların görünmeyen kapalı alanı mı olacaktır?”

MHP Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, tasarının yeniden gözden geçirilmesini isteyerek, Türkiye‘nin yurt dışında okul açmasının mahsuru olmadığını ancak eğitim, öğretim elemanı yetiştirmeyi de vakfın üstlendiğini ifade etti.

Halaçoğlu, bu durumda bakanlığın kontrolünde olmayan bir eğitim kurumunun oluşabileceğini vurguladı.

CHP Bursa Milletvekili Ceyhun İrgil ise “Paralel bir Milli Eğitim Bakanlığı kurulmasına izin veriyorsunuz, kendinizi tasfiye ediyorsunuz.” eleştirisinde bulundu.

– “Birileri terörist oldu”

AK Parti Sakarya Milletvekili Mustafa İsen, batı Avrupa ülkelerinin, turizm ofisleri açılışına, ticari faaliyet olarak düşündüğü için izin vermediğini ifade etti.

Yunus Emre Vakfı’nın bir devlet kuruluşu olarak değil, vakıf şeklinde dizayn edildiğine dikkati çeken İsen, Yunus Emre Vakfı’nın, Maarif Vakfı’na benzer yapılanmaya sahip bulunduğunu kaydetti.

Rahatsızlık doğurmayacak, siyasi yapılanmaya gitmeyen mütevelli heyetin de oluşturulduğunu anlatan İsen, bu heyetin, işini yaparak Türkiye‘yi kültürel anlamda temsil ettiğine işaret etti.

İsen, Maarif Vakfı’nın Türkiye için gecikmiş bir etkinlik, Türkiye‘nin önünü açacak, ülkenin tanıtımına ciddi katkı sağlayacak bir kurum olacağını vurguladı.

AK Parti İstanbul Milletvekili İsmet Uçma, Maarif Vakfı’nın temel amacının, Türkiye‘yi dünyadaki diğer paydaş ülkelerle özgürlük, bilimsel temelde entegre ederek, dünya ülkesi haline getirmek olduğunu savundu.

Bunun, dünyayla entegre ve bütünleştirme projesi olduğuna işaret eden Uçma, “Biz kimseyi terörist ilan etmedik, birileri terörist oldu. Paralel yapıyı piramide benzetiyoruz. Altıyla hiçbir meselemiz yok, hepsi eşit şartlarda yurttaşlarımız, kardeşlerimiz. Biz piramidin ucundaki çete ve terörle mücadele ediyoruz. Sizin de destek vermeniz gerekiyor.” diye konuştu.

Bunun üzerine Baydar, Uçma’ya, “Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ni terörist ilan ederken, bunlara destek verdiniz. Siz 14 yıldır yaptıracağınız işleri onlara verdiniz, şimdi onlar yok.” karşılığını verdi.

CHP Antalya Milletvekili Mustafa Akaydın da “Bizim de AKP tabanıyla sorunumuz yok. En tepedekiyle sorunumuz var.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2021. All Rights Reserved.
Hotline
Bilgi : info@nefespanel.com