MHP’den Yargı...

20 Haziran 2016, Pazartesi 0 0

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Yargıtay’ın ‘kongre’ kararına ilişkin açıklama yaptı.

Yargıtay, MHP’de yaşanan kongre krizine son noktayı koyarak kongrenin yapılmasına ilişkin kararı onadı.

Bu karardan sonra MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, kurmaylarını Genel Merkez’de topladı. Yapılan toplantının ardından MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın kameralar karşısına geçti.

Yalçın, MHP’de 26 Haziran ya da 10 Temmuz’da seçimli kurultayın olacağını ve Bahçeli’nin de aday olacağını söyledi.

MHP'den Yargıtay kararına ilişkin açıklama

Semih Yalçın, konuyla ilgili şunları söyledi:

“MHP yargı kararlarına saygılıdır. Yargıtay’ın vermiş olduğu bu kararı da saygıyla karşılamış olduğumuzu belirtmek isterim. Bu karar sonrasında tüzüğümüz genel başkanımıza vermiş olduğu yetkiye dayanarak sayın genel başkanımız bir karar almak suretiyle 26 Haziran ya da 10 Temmuz tarihlerinde MHP’yi olağanüstü ama seçimli kurultaya götürme kararı almıştır.

Sayın genel başkanımız bu kararı başkanlık divanına bilahare MYK’ya taşımak suretiyle kendi teklifinin bu organlardan geçmesini talep edecektir. Söz konusu tarihlerde Ankara Arena’da kongre yapılması için salon kiralanmıştır. Tüzük kongresi değil genel başkanlık seçimli kongre yapılacak.

BAHÇELİ RESTE REST ÇEKMİŞ OLDU  

MHP’li muhalifler Yargıtay’ın kararıyla tüzük kurultayının yapmak, kurultayda tüzüğün değiştirip sonra genel başkanlık seçimi için görevlendirme yapmak istiyordu. Bahçeli tüzük kurultayının önündeki engeli kaldırıp, direkt olarak seçimli kurultay düzenleyerek reste rest çekmiş oldu.

MHP’den Yargıtay kararına ilişkin açıklama VİDEO

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir