NefesPanel.com

Wep tasarım
Bedava site

Watsapp
0541 684 4535

Karşılıklı Sevgi ve Saygı Dayanışması içinde rahat ve samimi sohbetler etmek istiyorsanız ne bekliyorsunuz Hemen Sohbet'e

 
 
 
 
Ücretsiz konuş
Hızlı ve kolay Mobil SesliChat

Tüm dünya üzerinden farklı insanları bir araya getirmiş olan NefesPanel.com, sizlere ferah bir ortamda sohbet edebilme imkanı sunuyor. İnternet ortamında tam 5 yıldır kesintisiz hizmet veren, her daim kalite standartlarını maximum düzeyde tutmayı başarmış bir markadır N E F E S P A N E L . C O M Hemen Bağlan.

Sistem Hızı

Professional Mobil Pc Seslichat

Anlık Mesaj

Sohbet Odalarında Bir çok kullanıcı ile Aynı Anda hızlı ve kolay mesajlasma yöntemi

24 Saat Ddos Koruma

Ddos İle Tüm verilerimiz Korunmaktadır Dışardan Her türlü Saldırıya Karşılık vermektedir

Gereksimler

Speakychat Activex Denetimi Tek Seferlik Yüklemeniz ön görülür Önerilen Tarayıcı İnternet Exloprer

Veri Bilgileriniz

Sitemizê Kayıt Olan Her Kullanıcı için Ayrı Üyelik hesabı açılır ayrı veri bilgileri kayıt altına alınır.

Sohbet

Sorun yaşayan veya destek isteyen kullanıcılar için 7/24 destek imkanı sunmaktayız

Yönetim

Sitemizdê Yönetici ve Dizayn Gereksimlerini Yapacaklar için Başvuru

 
 
 
Speakychat

Speakychat Sohbet Sorunları

Tüm Sorunlarınızı Anlık Yardım imkanı mevcuttur..

Ban Sebebi Alan Her kullanıcı İletişim kısmından bizê Yazabilir Giriş sorunu için aynı sekilde iletişime geçmenizi öneririz Tiklayın
Merhaba Arkadaşlar Uzman Ekibimizle Sizlerin hizmetinizdeyi Sesli sohbet windows sürümlerin Tamamı Kolaylıkla ve hızlı bir şekilde Ses problemini ortadan kaldırıyoruz..
Xp Sistemli Bilgisayarlar Kolaylıkla Resimli Olarak sizê Detaylı Bir sekilde Nasıl yapılacağını Açıkladık ve bu linkê tiklayarak Tegrar göz atabilirsiniz..
 
 
 

\ NiCoLa / - \ Yönetim /

nefespanel.com Site Kurucu ve Site Sorumlusu

Tüm Hakkları NiCoLa Ait Olup Sitenin Tüm Aksi Gidişatlarla İlgilenen kişidir.

TeSLa Site Kurucu / Ceo

Sohbet Hakimiyeti Site Sorumlusu Tarafından Yönetilmektedir!

NiCoLaSite sorumlusu
 
 
 
 
Güncel & sohbet makaleleri

Sesli Blog

 
 
 
 
 
Bir sorun mu var?

İletişime geçmeyi dene?

Murat Bardakçı’dan ABD’de Türkçe konuşulacaktı yazısı

Murat Bardakçı, Kristof Kolomb’un yardımına, ”Osmanlı Sultanı 2.Bayezid tamam deseydi ABD’de Türkçe konuşulacaktı” dedi.

Ünlü tarihçi Murat Bardakçı, Habertürk’te yazdığı köşesinde Amerika‘nın keşfine değindi. Amerika’yı ilk keşfeden kişi olduğuna inanılan Kristof Kolomb’un yolculuğa çıkmadan önce birçok hükümdardan maddi yardım istediğine değinen Murat Bardakçı, İspanya dışında tüm ülkerin kapıları Kolomb’a kapattığını söyledi.

Kolomb’un destek talebinde bulunduğu hükümdarlar arasında Osmanlı Sultanı İkinci Bayezid’inde de bulunduğu dile getiren Bardakçı, şunları söyledi:

İSPANYA TÜM MASRAFI ÜSTLENDİ

“Kolomb, çaldığı bütün kapılar yüzüne kapanmasına rağmen pes etmedi. 1486’da İspanyol kral ve kraliçesine müracaat etti, bir komisyon kuruldu ve Kolomb’un teklifini dört yıl sonra bu komisyon da geri çevirdi. İhtiyacı olan desteği bir türlü bulamayan Kolomb, 1492 Ocak’ında İngiltere ve Fransa krallarından yardım istemek için bu memleketlere gittiği sırada, dostları İspanya sarayını yolculuğun masraflarını karşılamak için ikna ettiler. Kolomb hemen İspanya’ya döndü, 3 Ağustos 1492’de üç gemi ile denize açıldı. O senenin 12 Ekim’inde Bahama Adaları’ndan Guanahani’ye ulaştı, ardından Küba’yı gördü, ancak Küba’yı Japonya zannetti.

AMERİKA’YA 3 YOLCULUK YAPTI

Kolomb, Haiti’ye vardıktan sonra İspanya’ya geri döndü ve sonraki senelerde Amerika’ya üç yolculuk daha yaptı. Kristof Kolomb, Amerika’ya ulaşmış ama keşfettiği yerleri Asya’nın doğu kıyıları zannetmiş, hattâ bir yolunu bularak Kudüs’ü Müslümanlar’dan geri alma plânları bile yapmıştı. 1506’da öldüğünde, gittiği toprakların bilinmeyen bir kıt’a olduğunu hâlâ farketmemişti…

İKİNCİ BEYAZİD KOLOMB’A İNANMAYARAK FIRSATI KAÇIRMIŞ OLDU

Osmanlı İmparatorluğu,  Kolomb’un 1492 yılında  Amerika’yı keşfinden kısa bir  müddet sonra haberdar oldu ama  İspanya kral ve kraliçesi dışında  birçok hükümdar ve bu arada  İkinci Bayezid de Kolomb’a  inanmayarak ayaklarına gelen  büyük fırsatı kaçırmışlardı.”

 

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hotline
+905416844535
Bilgi : info@nefespanel.com