Otogar ve Ora İstan...

20 Haziran 2016, Pazartesi 0 39

Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, Otogar ve Ora İstanbul AVM’nin geleceği hakkında bilgiler verdi.

Son dönemde Arda Turan’ın Barcelona’ya transferiyle gündeme gelen Bayrampaşa, İstanbul’un merkezi ilçelerinden birisi olarak göze çarpıyor. Emlaktasondakika.com olarak ziyaret ettiğimiz Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, mikrofonlarımıza önemli detaylar aktardı.

Otogar’ın Milli Park olacağını ve Ora İstanbul AVM’nin aynı konseptte devam edeceğini açıklayan Atila Aydıner, mevcut projelerin ayrıntılarını dile getirdi.

Otogar gidiyor Milli Park geliyor

Otogar, yap-işlet-devret modeliyle yapılmış ve işletme süresinin bitmesine 6 yıl kaldı. Bu süre bittikten sonra boşalacak ve Milli Park olmasını düşünüyoruz. Egzoz emisyonu çok fazla bu bölgede. O nedenle dev bir park yapılması gerekiyor. Geçtiğimiz günlerde projenin detayları İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Topbaş’la da görüştüm. Ancak 6 yılı beklememiz gerekiyor. 

bayrampaşa cezaevi projesi

Ora, AVM olarak devam edecek

Ora AVM ise Ferhatpaşa Çiftliği’nin sınırları içerisinde. Kışın insanlar yağmurda AVM’de yürüyemedi. Kredi aldılar, bankayla sıkıntıya düştüler. Problemlerin ortadan kalkması için bizde uğraşıyoruz. Belediye başkanı olarak projenin yeniden AVM olarak açılmasını bekliyorum. Sahipleri şu anda ortak arıyor. Ancak er yada geç orası AVM olarak hizmet verecek.

Uğurcan Tokay / emlaktasondakika.com

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir