NefesPanel.com

Wep tasarım
Bedava site

Watsapp
0541 684 4535

Karşılıklı Sevgi ve Saygı Dayanışması içinde rahat ve samimi sohbetler etmek istiyorsanız ne bekliyorsunuz Hemen Sohbet'e

 
 
 
 
Ücretsiz konuş
Hızlı ve kolay Mobil SesliChat

Tüm dünya üzerinden farklı insanları bir araya getirmiş olan NefesPanel.com, sizlere ferah bir ortamda sohbet edebilme imkanı sunuyor. İnternet ortamında tam 5 yıldır kesintisiz hizmet veren, her daim kalite standartlarını maximum düzeyde tutmayı başarmış bir markadır N E F E S P A N E L . C O M Hemen Bağlan.

Sistem Hızı

Professional Mobil Pc Seslichat

Anlık Mesaj

Sohbet Odalarında Bir çok kullanıcı ile Aynı Anda hızlı ve kolay mesajlasma yöntemi

24 Saat Ddos Koruma

Ddos İle Tüm verilerimiz Korunmaktadır Dışardan Her türlü Saldırıya Karşılık vermektedir

Gereksimler

Speakychat Activex Denetimi Tek Seferlik Yüklemeniz ön görülür Önerilen Tarayıcı İnternet Exloprer

Veri Bilgileriniz

Sitemizê Kayıt Olan Her Kullanıcı için Ayrı Üyelik hesabı açılır ayrı veri bilgileri kayıt altına alınır.

Sohbet

Sorun yaşayan veya destek isteyen kullanıcılar için 7/24 destek imkanı sunmaktayız

Yönetim

Sitemizdê Yönetici ve Dizayn Gereksimlerini Yapacaklar için Başvuru

 
 
 
Speakychat

Speakychat Sohbet Sorunları

Tüm Sorunlarınızı Anlık Yardım imkanı mevcuttur..

Ban Sebebi Alan Her kullanıcı İletişim kısmından bizê Yazabilir Giriş sorunu için aynı sekilde iletişime geçmenizi öneririz Tiklayın
Merhaba Arkadaşlar Uzman Ekibimizle Sizlerin hizmetinizdeyi Sesli sohbet windows sürümlerin Tamamı Kolaylıkla ve hızlı bir şekilde Ses problemini ortadan kaldırıyoruz..
Xp Sistemli Bilgisayarlar Kolaylıkla Resimli Olarak sizê Detaylı Bir sekilde Nasıl yapılacağını Açıkladık ve bu linkê tiklayarak Tegrar göz atabilirsiniz..
 
 
 

\ NiCoLa / - \ Yönetim /

nefespanel.com Site Kurucu ve Site Sorumlusu

Tüm Hakkları NiCoLa Ait Olup Sitenin Tüm Aksi Gidişatlarla İlgilenen kişidir.

TeSLa Site Kurucu / Ceo

Sohbet Hakimiyeti Site Sorumlusu Tarafından Yönetilmektedir!

NiCoLaSite sorumlusu
 
 
 
 
Güncel & sohbet makaleleri

Sesli Blog

 
 
 
 
 
Bir sorun mu var?

İletişime geçmeyi dene?

Parlamenter Sistem Krizde

Başarısızlık krizler doğurur. Başarısızlık yazgıya dönüşürse kriz de yazgıya dönüşür. Doğa başarısızlığı affetmez. Toplum denen ikinci ”doğa” hiç kabul etmez. Hayat başarısızlıktan nefret eder.

Parlamenter sistemimiz CHP’ye yaramadı. 1960 darbesinden beri gün yüzü görmüyor.MHP dünyanın ve Türkiye’nin yeni koşullarına uyum sağlayamadı, kendisini dönüştüremedi ve intihar etti, şimdi krizlerle boğuşuyor. Parlamenter sistemimiz Türkiye’de seküler “faşist” partiler doğurmuştur. HDPKK Kürt faşizminin adıdır. Etnik faşizm, solcu faşizm. Fark etmez. Faşizm.

Başarısızlık krizler doğurur. Başarısızlık yazgıya dönüşürse kriz de yazgıya dönüşür. Doğa başarısızlığı affetmez. Toplum denen ikinci “doğa” hiç kabul etmez. Hayat başarısızlıktan nefret eder.

         Politik partilerimiz krizde. CHP partiler hiyerarşimizde %20’ler basamağına takıldı. CHP gemisi kaç seçimdir su alıyor. Halk kaç seçimdir CHP’deki iktidarı ve CHP’nin CHP’liler üzerindeki iktidarını tokatlıyor. Sürekli düşük not olan öğrenci okuldan atılmalıdır. Fakat eğitim sistemimiz gibi parlamenter sistemimiz de “başarısızlığı” cezalandırmıyor. Okullarımız “dinazora” dönüşmüş fosil öğrencilerden, parlamenter sistemimiz dinazora dönüşmüş fosil partilerden muzdarip.

         Parlamenter sistemimiz CHP’ye yaramadı. 1960 darbesinden beri gün yüzü görmüyor. CHP’li seçmenler parlamenter sistemimizle ilgili fikirlerini tekrar gözden geçirmelidir. Parlamenter sistemde ısrar etmeleri, başarısızlıkta ısrar etmeleri anlamına geliyor olabilir.

         7 Haziran seçimleri, yazmıştım, milliyetçiliklerin zaferiydi. Türk milliyetçiliğinin ve Kürt milliyetçiliğinin zaferi. Bir sonraki seçim “milliyetçi” politik  ideolojilerin hezimetine dönüştü. Bu neredeyse kaçınılmazdı.                     Türkiye’nin dışında, uluslararası ilişkilerde “milliyetçi” olmak, Türkiye’yi savunmak anlamlı olabilir, fakat “içerde” milliyetçilik politik partilerin intiharı anlamına gelebilir sadece.

         MHP dünyanın ve Türkiye’nin yeni koşullarına uyum sağlayamadı, kendisini dönüştüremedi ve intihar etti, şimdi krizlerle boğuşuyor. Parçalanabilir. MHP’de çok daha derin iç çatışmaların eli kulağındadır. Tabanından büyük parçalar kopabilir, “derneğe” dönüşebilir, yeni Muhsin Yazıcıoğlu vakalarıyla karşı karşıya gelebilir. Unutmamak gerekir ki, krize girmek komaya girmektir.  MHP komadadır.

         HDPKK da komadadır. “Kürt milliyetçiliği,” daha doğru bir ifadeyle “seküler” Kürt milliyetçiliği dağlarda ve şehirlerde can çekişiyor. Türkiye’de “içerde” milliyetçiliğin bedeli çok büyüktür. Bedeli tabut, kan ve gözyaşıdır. Askerlerimizin ve polislerimizin ölümü devletin meselesidir. Büyük Kürdistan için ölen yedibin (kaç bin? Ne farkeder) Kürt çocuğunun ölümü HDPKK’nın meselesidir. Öncelikle HDPKK’nın meselesi. Kürtçülük “tabutçuluğa” dönüşmüştür. Tabutçuluk, tabutsuz ve duasız gömmektir.  HDPKK’nın dağlardaki, şehirlerdeki, diasporalardaki, parlamentodaki elitleri, artık cesetleri  çiğneyerek politika yapamazlar. Yapamayacaklar. Politik gelecekleri ya Esed’in Suriye’deki geleceği kadardır ya da yoktur. HDPKK komadadır, ölebilir.

         HDPKK’yı var eden parlamenter sistemimizdir. Parlamenter sistemimizin sözüm ona “nimetlerinden” yararlanarak varlık kazanmıştır. Parlamenter sistemimiz Türkiye’de seküler “faşist” partiler doğurmuştur. HDPKK Kürt faşizminin adıdır. Etnik faşizm, solcu faşizm. Farketmez. Faşizm. 

         Parlamenter sistemimiz artık HDPKK’nın da işine yaramıyor. Belli ki yaramıyor. Fezlekeler kapıda.  “Seni başkan yaptırmayacağız…” Türkiye’nin her yerinde Erdoğan’ın ruhu dolaşıyor. İşlemeyen, yalpalayarak yürüyen parlamenter sistem fezlekeler konusunda işliyor. HDPKK’nın “doğal” ve “ideolojik” müttefiki CHP “yoldaş” partiye ihanete hazırlanıyor.

         Fezleke krizi Türkiye’de parlamenter sistemin işlemediğinin tescilidir. Parlamenter sistemimiz krizde, komada. Memleketin her yerinden “siren” sesleri yükseliyor.  Ve kan aranıyor! Bulmak neredeyse imkansız.

         Ak Parti’nin ve “demokrasimizin” güçlü bir politik muhalefete ihtiyacı var. CHP olamadı, MHP olamadı, HDPKK hiç olamazdı. Kim bunu reddedebilir! Eğer Ak Parti diğer partilerin muhalefetinden yoksun kalırsa, partinin kendi içinden muhalefetle karşılaşması mukadder hale gelebilir. Dışardaki muhalifler sustuğunda, içerdeki muhaliflerin sesi yükselebilir. Ak Parti’nin yapabileceği en iyi şey kendi güçlü “dış” muhalefetini yaratmaktır.

YAZININ TAMAMI İÇİN: http://www.yenisoz.com.tr/chp-mhp-hdpkk-deki-krizler-parlamenter-sistemimizin-krizidir-makale-12328

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2021. All Rights Reserved.
Hotline
Bilgi : info@nefespanel.com