PKK cemaati camide ...

20 Haziran 2016, Pazartesi 0 66

Muş’ta PKK’lıların öğle saatlerinde namaz kılmak için gelenleri rehin alarak camiden karakola ağır silahlarla ateş açtıkları öğrenildi

Dünya Bülteni’nin aktardığı habere göre Anadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ziya Sözen, Muş’ta Kızılağaç Jandarma Karakolu’na PKK tarafından gerçekleştirilen saldırıya ilişkin, teröristlerin cemaati rehin alarak camiden karakola ateş açtığını ve karşılık verilmesi halinde propaganda yapmayı planladığını söyledi.

Muş’un Kızılağaç beldesindeki jandarma karakoluna 3 gün önce PKK’lılar tarafından gerçekleştirilen ve bir korucunun ölmesi, 3 korucunun da yaralanmasıyla sonuçlanan saldırıda örgütün kirli planlarını hayata geçiremediği ortaya çıktı.

Konuya ilişkin açıklama yapan Anadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Genel Başkanı Sözen, Kızılağaç beldesine öğle saatlerinde gelen PKK’lı grubun karakol yakınlarındaki camide cemaati rehin aldığını söyledi. Örgüt mensuplarının caminin camlarına yerleştirdikleri uzun namlulu silahlarla jandarma karakoluna saldırdıklarını anlatan Sözen, askeri yetkililerin sağduyusu sayesinde PKK’nın “kirli oyununun” amacına ulaşmadığını anlattı.

Sözen’in açıklaması şöyle:

“Burada PKK terör örgütü, biz camide vatandaşları rehin tutalım, buradan askere saldıralım, birincisi asker eğer camiye bize karşı karşılık verirse ve camiye saldırırsa ‘asker camiye saldırdı’ diye bir propaganda yapıp silahlı kuvvetlerini zorda bırakmak ve kendilerini aklamak üzere bir senaryonun içerisine gireceklerdi. İkincisi, ola ki, asker saldırdığında buradaki sivil vatandaşların askerden gelen kurşunlarla ölmesi durumunda ‘asker vatandaşa camide kıyım, katliam yaptı’ şeklinde ellerini güçlendirecek bir propaganda içerisinde olacaklardı. Allah’a çok şükür ki, orada o karakolun emir komutasını yürüten komutanlarımızın sağduyusu karşısında, PKK terör örgütü amacına ulaşmamıştır. Orada askerimiz de korucumuz da şehit olma pahasına ateşin camiden geldiğini gördüklerinde hiçbir şekilde Türk Silahlı Kuvvetlerimizin Peygamber Ocağı olması gerektiği için camiye karşı bir saldırıda bulunmamışlardır. PKK terör örgütünün Muş’taki en son kirli ve kanlı senaryosu da bir kez daha önlemiştir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir