Sivil siyasete dikt...

Videolar 26 Temmuz 2016, Salı 0 0

Millet darbeye direnip tarih yazarken ortada gözükmeyenler 9 gün sonra rol çalıp ‘darbe karşıtı’ olarak anılmaya çalışıyorlar.

FETÖ’cü teröristlerin darbe girişiminden kısa bir süre sonra halk darbeyi püskürttü. Halkın sokaklara inerek darbeyi kısa sürede püskürtmesi, bazı kesimlerin darbe karşıtı olup olmadığı konusunda soru işaretlerine neden oldu.

CHP ÜZERİNDE OLUŞAN SORU İŞARETLERİ
CHP bugün darbeye karşı miting yaparak Taksim’e çıkacağını duyurmuştu. Ancak CHP’din mitinge çağrı amaçlı hazırladığı bildiriler ortaya çıkınca CHP üzerinde de soru işaretleri oluştu.

132_1115.jpg

Örneğin darbe girişimi gerçekleşirken, MHP lideri Bahçeli tam o anda açıklama yaparak “Hükümetin yanındayız, darbenin karşısındayız” demişti. CHP’nin bu durumda, darbenin püskürtüldüğü kesinleştikten sonra ortaya çıkması da şüpheleri üzerine çekmesine neden oldu.

CHP “SİVİL DARBE”YE KARŞIYIZ DİYOR
Darbe girişiminden 9 gün sonra miting organize etmeleri ve miting öncesi toplanan kalabalıkların darbeyi, darbecileri ve bu işin organizatörü olan FETÖ üyelerini kınamak, onların aleylinde slogan atmak yerine “Sivil darbe” dedikleri Erdoğan ve Binali Yıldırım yönetimi aleyhine solgan atmaları dikkat çekti.

GEZİCİLER DE ORADA
Halkevleri, Birleşik Haziran Hareketi (Gezi) ve EHP gibi 1 Mayıs eylemlerinin vazgeçilmezleri CHP’nin mitingi için Taksim’e doğru hareketlendi.

FETÖ’YÜ VE DARBEYİ KINAYAN PANKART YOK
“Türkiye laiktir laik kalacak” ve “Sivil darbeye, OHAL’e karşıyız” şeklindeki sloganlarla ‘diktatör’ dedikleri Erdoğan karşıtlığı üzerine mitingi organize eden CHP ve Sol hareket temsilcilerinin ellerinde FETÖ’yü ve onun darbeci generallerini kınayan tek bir pankart yok?

132_4707.jpgeuia132_3810.jpg13_3011.jpg

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir