NefesPanel.com

Wep tasarım
Bedava site

Watsapp
0541 684 4535

Karşılıklı Sevgi ve Saygı Dayanışması içinde rahat ve samimi sohbetler etmek istiyorsanız ne bekliyorsunuz Hemen Sohbet'e

 
 
 
 
Ücretsiz konuş
Hızlı ve kolay Mobil SesliChat

Tüm dünya üzerinden farklı insanları bir araya getirmiş olan NefesPanel.com, sizlere ferah bir ortamda sohbet edebilme imkanı sunuyor. İnternet ortamında tam 5 yıldır kesintisiz hizmet veren, her daim kalite standartlarını maximum düzeyde tutmayı başarmış bir markadır N E F E S P A N E L . C O M Hemen Bağlan.

Sistem Hızı

Professional Mobil Pc Seslichat

Anlık Mesaj

Sohbet Odalarında Bir çok kullanıcı ile Aynı Anda hızlı ve kolay mesajlasma yöntemi

24 Saat Ddos Koruma

Ddos İle Tüm verilerimiz Korunmaktadır Dışardan Her türlü Saldırıya Karşılık vermektedir

Gereksimler

Speakychat Activex Denetimi Tek Seferlik Yüklemeniz ön görülür Önerilen Tarayıcı İnternet Exloprer

Veri Bilgileriniz

Sitemizê Kayıt Olan Her Kullanıcı için Ayrı Üyelik hesabı açılır ayrı veri bilgileri kayıt altına alınır.

Sohbet

Sorun yaşayan veya destek isteyen kullanıcılar için 7/24 destek imkanı sunmaktayız

Yönetim

Sitemizdê Yönetici ve Dizayn Gereksimlerini Yapacaklar için Başvuru

 
 
 
Speakychat

Speakychat Sohbet Sorunları

Tüm Sorunlarınızı Anlık Yardım imkanı mevcuttur..

Ban Sebebi Alan Her kullanıcı İletişim kısmından bizê Yazabilir Giriş sorunu için aynı sekilde iletişime geçmenizi öneririz Tiklayın
Merhaba Arkadaşlar Uzman Ekibimizle Sizlerin hizmetinizdeyi Sesli sohbet windows sürümlerin Tamamı Kolaylıkla ve hızlı bir şekilde Ses problemini ortadan kaldırıyoruz..
Xp Sistemli Bilgisayarlar Kolaylıkla Resimli Olarak sizê Detaylı Bir sekilde Nasıl yapılacağını Açıkladık ve bu linkê tiklayarak Tegrar göz atabilirsiniz..
 
 
 

\ NiCoLa / - \ Yönetim /

nefespanel.com Site Kurucu ve Site Sorumlusu

Tüm Hakkları NiCoLa Ait Olup Sitenin Tüm Aksi Gidişatlarla İlgilenen kişidir.

TeSLa Site Kurucu / Ceo

Sohbet Hakimiyeti Site Sorumlusu Tarafından Yönetilmektedir!

NiCoLaSite sorumlusu
 
 
 
 
Güncel & sohbet makaleleri

Sesli Blog

 
 
 
 
 
Bir sorun mu var?

İletişime geçmeyi dene?

Üsküdar Şiir Festivali Başladı

Uluslararası Üsküdar Şiir Festivalinin İkincisi Bağlarbaşı Kongre Merkezinde başladı.

Üsküdar Belediyesince bu yıl “İyi ki Şiir Var!” temasıyla düzenlenen “II. Uluslararası Üsküdar Şiir Festivali” başladı. Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen festivalin açılışında konuşan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, bilhassa uluslararası konuklara hitap etmek istediğini belirterek, “Söz kadim geleneğimizin en önemli unsurudur. Orta Asya’dan Balkanlar’ın en ucuna kadar kurduğumuz medeniyetimiz aynı zamanda bir söz medeniyetidir de. Elde topuz şiir söyleyen ozanlardan, gittiği her yerde derdini şiirle anlatan gezici dervişlere düşmanına dahi mektubu şiirsel bir formla yazan padişahlardan, Kurtuluş Savaşı’ndan cami minberlerden vaaz eden hocalarımıza kadar bizim medeniyetimiz bir şiir medeniyetidir.” dedi.

Türkmen, Yunus Emre’nin “Söz ola kese savaşı” dizesine dikkati çekerek şunları söyledi

“Bütünüyle insanlığın bir emniyet ve barış yurdunda yaşaması demek, dün olduğu gibi bugün de en çok şairlerin işidir. Daha çok şiir okunan, şiir yazılan ve konuşulan bir dünyanın daha güzel bir dünya olacağına dair hiç şüphemiz yoktur. Geçen yıl bu sahnede, yaşadığı Amerika’da, ülkesi Suriye’nin sesi olmayı başarmış Emel Kassir’i dinledik ve onun şiiri bize umutlu olma konusunda büyük bir cesaret vermişti. Şiir bu işe, güzelliklere, barışa ve güvenliğe de yarar malum. Sizi hangi tarafı tutmanız gerektiğine ikna eder iyi şiir.” Belediye olarak festivali hayata geçirmekten kıvanç duyduğunu dile getiren Türkmen, programda yer alan şairlere ve ilgi gösteren dinleyicilere teşekkür etti.

 “Gerçek özgürlük şiirde”

Şiir festivallerinin, şiirin toplumdan uzaklaştığı süreçlerde yeniden şiirle buluşturması umudunu taşıdığı yorumunu yaparak şunları anlattı:

“Etkinliğin içeriği ve nelerin yapıldığı önemli. Şairlerin sırayla şiirlerini okuyup, program bitiyor bazı programlarda, bu tarz işler bir gösteriye dönüşüyor. Çağımızın problemini, insanın problemini tartışan bir yöntemle şiiri insanımızla buluşturabiliriz. Bu çağın insanın elinde öyle çok oyuncak var ki, insanın şiir aklına bile gelmiyor. Şiiri öne çıkarıp, o oyuncakların bizi tutsak aldığını, gerçek özgürlüğümüzün şiirde olduğu bilincini oluşturmamız gerekiyor şairler olarak. Bu anlamda şiir günleri ve festivalleri olumlu buluyorum.” Festivali geçen sene dışarıdan takip ettiğini vurgulayan Ay, bu sene Festival Başkanı olmaktan onur duyduğunu ifade etti. 

Ay, festivalin kendisi için önceliğinin öğrenciler ve şairler arasında gerçekleşecek buluşmalar olduğunu söyleyerek şunları dile getirdi:

“Şairlerin okul programlarında öğrencilerle tanıştırılmaları çok olumlu. Çocuklarımız maalesef şiirle tanıştırılmıyor okullarda, öğretmenlerimiz şiirden kopuk. Çocukların bir şairle karşılaşması, yüzünü görmesi, bir şiirini okuması onların belleğinde kalıcı bir etki bırakıyor. Ben de 1960’ların sonunda bir lise öğrencisiydim ve ilk şair görmem adaşım Arif Nihat Asya’yı görmek olmuştur, onun ‘Bayrak’ şiirini dinlemiş ve çok etkilenmiştim.”
Festivalin uluslararası boyutlarda gerçekleşmesine de değinen Ay, “Bugün dünya kan ağlıyor, dünya bir ateş çemberi içerisinde, insanlık büyük bir trajedi yaşıyor. Dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen şairlerle dünyanın durumu tartışılabilir.” diye konuştu. Suriyeli şair Ammar Rajab Tabbab ise, etkinlikte yaptığı konuşmada, Suriyeli olduğu halde Osmanlı’dan beri, Türkiye’yle tek bir bayrak altında tek bir rüyanın içinde yaşadığını söyleyerek, “Ben mülteci değilim, bir misafir değilim, ben bu toprağın oğluyum ve hala bu topraklardaki camilerde ve birçok yapıda hala benim dedemin alın teri kurumadı.” dedi. Etkinlikte, Ürdün’den Hisham Bustani, Suriye’den Ammar Rajab Tabbab, Birleşik Arap Emirlikleri’nden Nucum el-Ganim, Arnavutluk’tan Luljeta Lleshanaku, İrlanda’dan Nick Laird, Macaristan’dan Janos Csepregi, Türkiye’den Mustafa Muharrem, Cevdet Karal, Hayriye Ünal, Baki Ayhan T., Eren Safi, Sıddık Ertaş, Mustafa Ruhi Şirin şiirlerini okudu.  Açılışta, Karadeniz müziği grubu İMERA da bir konser verdi. Bu yıl 15 farklı ülkeden 33 şairin katılımıyla gerçekleştirilen festival 16 Nisan’a kadar sürecek.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2021. All Rights Reserved.
Hotline
Bilgi : info@nefespanel.com