NefesPanel.com

Wep tasarım
Bedava site

Watsapp
0541 684 4535

Karşılıklı Sevgi ve Saygı Dayanışması içinde rahat ve samimi sohbetler etmek istiyorsanız ne bekliyorsunuz Hemen Sohbet'e

 
 
 
 
Ücretsiz konuş
Hızlı ve kolay Mobil SesliChat

Tüm dünya üzerinden farklı insanları bir araya getirmiş olan NefesPanel.com, sizlere ferah bir ortamda sohbet edebilme imkanı sunuyor. İnternet ortamında tam 5 yıldır kesintisiz hizmet veren, her daim kalite standartlarını maximum düzeyde tutmayı başarmış bir markadır N E F E S P A N E L . C O M Hemen Bağlan.

Sistem Hızı

Professional Mobil Pc Seslichat

Anlık Mesaj

Sohbet Odalarında Bir çok kullanıcı ile Aynı Anda hızlı ve kolay mesajlasma yöntemi

24 Saat Ddos Koruma

Ddos İle Tüm verilerimiz Korunmaktadır Dışardan Her türlü Saldırıya Karşılık vermektedir

Gereksimler

Speakychat Activex Denetimi Tek Seferlik Yüklemeniz ön görülür Önerilen Tarayıcı İnternet Exloprer

Veri Bilgileriniz

Sitemizê Kayıt Olan Her Kullanıcı için Ayrı Üyelik hesabı açılır ayrı veri bilgileri kayıt altına alınır.

Sohbet

Sorun yaşayan veya destek isteyen kullanıcılar için 7/24 destek imkanı sunmaktayız

Yönetim

Sitemizdê Yönetici ve Dizayn Gereksimlerini Yapacaklar için Başvuru

 
 
 
Speakychat

Speakychat Sohbet Sorunları

Tüm Sorunlarınızı Anlık Yardım imkanı mevcuttur..

Ban Sebebi Alan Her kullanıcı İletişim kısmından bizê Yazabilir Giriş sorunu için aynı sekilde iletişime geçmenizi öneririz Tiklayın
Merhaba Arkadaşlar Uzman Ekibimizle Sizlerin hizmetinizdeyi Sesli sohbet windows sürümlerin Tamamı Kolaylıkla ve hızlı bir şekilde Ses problemini ortadan kaldırıyoruz..
Xp Sistemli Bilgisayarlar Kolaylıkla Resimli Olarak sizê Detaylı Bir sekilde Nasıl yapılacağını Açıkladık ve bu linkê tiklayarak Tegrar göz atabilirsiniz..
 
 
 

\ NiCoLa / - \ Yönetim /

nefespanel.com Site Kurucu ve Site Sorumlusu

Tüm Hakkları NiCoLa Ait Olup Sitenin Tüm Aksi Gidişatlarla İlgilenen kişidir.

TeSLa Site Kurucu / Ceo

Sohbet Hakimiyeti Site Sorumlusu Tarafından Yönetilmektedir!

NiCoLaSite sorumlusu
 
 
 
 
Güncel & sohbet makaleleri

Sesli Blog

 
 
 
 
 
Bir sorun mu var?

İletişime geçmeyi dene?

Yerli otomobile ‘çakma’ diyenler bunu bilmiyor mu?

Yerli otomobili eleştirenler, dünya dev otomobil markalarının aynı sistemi kullanarak ortak üretim yapmasını görmezden geliyor. Ford, VW, Toyota, GM, Daimler, Renault, PSA gibi gruplar maliyetten tasarruf yapmak için ortak üretim yapıyor.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık‘ın tanıttığı, yerli otoya ‘Çakma’, ‘Devşirme’ gibi kelimelerle baltalanmaya çalışanların haksızlığı dünya devlerinin yaptığı ortak üretim ortaya koydu. Ford, Volkswagen, Toyota, Nissan, GM, Honda, Opel, Daimler, Renault, Peugeot ve Citroen gibi otomotiv devleri platformlarını ortak kullanırken, maliyetten dolayı da sayısını azaltmaya çalışıyor.

İLK GM YAPTI

General Motors (GM), dünyada söz konusu ürün geliştirme metodunu 1908 yılında kullanan ilk otomobil şirketlerinden birisi oldu. Platform paylaşımı GM’in Pontiac LeMans, Buick Skylark ve Oldsmobile Cutlass gibi ses getiren araçlarını aynı platformda geliştirdiği 1960’lardan bu yana dünyada kabul gören genel bir uygulama haline geldi.

JAPONLAR DA AYNI YOLU TAKİP ETTİ

Japonlar da Honda’nın Acura hattı, Nissan’ın Infiniti markası ve Toyota’nın Lexus markasıyla birlikte platform paylaşımı uygulamasını takip ederek giriş seviyesindeki bu lüks modelleri daha geniş kitlelere hitap eden modellerle aynı platformlarda üretti. Lexus ES, Toyota Camry’nin yükseltilmiş ve ismi değiştirilmiş modeli olarak piyasaya sunuldu.

VW VE TOYOTA ORTAK KULLANIYOR

Volkswagen’in A platformunu paylaşan Audi TT ve Volkswagen Golf de mekanik aksamı büyük ölçüde ortak olmasına karşın görsel olarak tamamıyla farklı izlenim veren iki araç olarak göze çarpıyor. Volkswagen ve Toyota gruplarının ikisi de aynı üretim platformlarından farklı markalara ait hayli farklılaştırılmış araçlar elde ediyor.

PLATFORMLAR DÜŞÜŞTE

Dünyanın önde gelen 10 Orijinal Parça Üreticisi’nin 2010 yılında sahip bulundukları toplam 175 adet platformu 2020 yılına gelindiğinde üçte bir oranında azaltmaları ve az sayıda “core” platformda seri imalata odaklanmaları bekleniyor. GM 30 olan platformunu 2018’de 14’e indirerek 1 milyar dolar kâr edecek.

175 PLATFORM TÜM MARKALARI ÜRETİYOR

Renault-Nissan’ın V (eski B) Platformu: Clio, Micra ve Dacia gibi modelleri üretiliyor.
Toyota’nın MC Platformu: Corolla ve Auris gibi modellere ev sahipliği yapıyor.
Volkswagen Grubu’nun MQB Platformu: Burada VW, Skoda ve Audi için bir dizi model üretiliyor.

Dünyadaki ilk 20 binek otomobil platformu 2010 yılında küresel imalat hacminin yaklaşık yüzde 40’ını karşılarken, bu oranın içinde bulunduğumuz 2015 yılında yüzde 45-47 seviyesine yükseleceği tahmin ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2021. All Rights Reserved.